متخصص استان اردبیل کارخانه اینترنت آمریکایی

متخصص: استان اردبیل کارخانه اینترنت آمریکایی فوتبال استانی آمریکا پزشکی ماشین ایران اخبار

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی رابطه اصلاح طلبان با رهبری عملا قطع است/ منافقین و تندروها ،اصلاحات را تخریب می کنند ، مجیدانصاری

حجت الاسلام مجیدانصاری عضو محمع روحانیون مبارز و عضو مجمع تشخیص مصلحت و معاون حقوقی مدیر جمهور در دولت یازدهم در مصاحبه با روزنامه کشور عزیزمان ایران شرکت کرده

رابطه اصلاح طلبان با رهبری عملا قطع است/ منافقین و تندروها ،اصلاحات را تخریب می کنند ، مجیدانصاری

مجیدانصاری:رابطه اصلاح طلبان با رهبری عملا قطع است/منافقین و تندروها ،اصلاحات را تخریب می کنند

عبارات مهم : ایران

حجت الاسلام مجیدانصاری عضو محمع روحانیون مبارز و عضو مجمع تشخیص مصلحت و معاون حقوقی مدیر جمهور در دولت یازدهم در مصاحبه با روزنامه کشور عزیزمان ایران شرکت کرده هست.

رابطه اصلاح طلبان با رهبری عملا قطع است/ منافقین و تندروها ،اصلاحات را تخریب می کنند ، مجیدانصاری

بخشی از این مصاحبه را می خوانید:

*هر علامتی که نشان‏دهنده نوعی یأس و ناامیدی در جامعه باشد، زنگ خطر است و این زنگ خطر را مسئولان باید بشنوند. ما با مشکلاتی در کشور مواجه هستیم که باید هرچه سریعتر جبران شود. بعد از انتخابات، منتخب مردم باید این امکان را داشته باشد که به وعده خود عمل کند. دستگاه‎های نظام و همه قوای کشور، احزاب و گروه‎ها و نهادهای درون حاکمیت باید به گزینش مردم احترام بگذارند و به مدیر جمهوری کمک کنند که بتواند به وعده‎های خود عمل کند. ولی با کمال تأسف می‎بینیم که اینگونه نیست. بعضی از نهادها و اشخاص و جریانات هنوز هم در حال و هوای انتخابات هستند. گویی که مردم اصلاً انتخابی نکرده اند.

*با وجود اینکه مقام رهبری بارها گفته‎اند که نباید مدیریت دوگانه ای که در حال القا است حاکم شود ولی باید اذعان کنیم که بعضی از نهادها و مراکز قدرت از جمله شرکت رسانه‎ای رسمی کشور این مدیریت دوگانه را همواره القا و شدت یافتن کرد ه اند. دولت بدون رسانه در دنیای امروز نمی‎تواند به وظایف خود عمل کند. تنها کشوری که دولت و قوه‎ مجریه آن رسانه مستقیم مشمول بر رادیو و تلویزیون جهت گفت و گوی مناسب ندارد، کشور عزیزمان ایران هست. رسانه ملی خود تشخیص می‎دهد که کجای حرف مدیر جمهوری را پخش کند، کدام کارها دولت را ارائه کند و چگونه آن را نقد یا سانسور کند.

حجت الاسلام مجیدانصاری عضو محمع روحانیون مبارز و عضو مجمع تشخیص مصلحت و معاون حقوقی مدیر جمهور در دولت یازدهم در مصاحبه با روزنامه کشور عزیزمان ایران شرکت کرده

* هنگامی که حرف می‎زنیم از ما می‎پرسند که شما تا کی می‏ خواهید از گذشته صحبت کنید. ولی مگر می‎شود تخریب هایی که در اقتصاد ملی در طول دولت‎های نهم و دهم صورت گرفت و هزینه‎های سنگینی جهت اداره کشور به بارآورده را نادیده بگیریم؟ بخش عمده‎ای از تحریم ‏ها ناشی از کارها گذشتگان بود که همه انرژی دولت یازدهم صرف برطرف آن و بحث برجام شد. گرچه امروز بعضی می‎گویند برجام چه ثمری جهت کشور داشت. حداقل ثمرش این بوده که 4 سال وضع فعلی را به تأخیر انداخته بود. وضعیتی که امروز ترامپ جهت کشور عزیزمان ایران به وجود آورده را باید در همان سال 92 تجربه می‎کردیم.

*به نظر می‎رسد هماهنگی مورد نیاز بین تیم اقتصادی دولت وجود ندارد. به همین باعث امروز یک مطالبه جدی در سطح نخبگان و حتی در مجلس شورای اسلامی شکل گرفته که عوض کردن تیم اقتصادی را طلب می‎کند. البته ممکن است که بعضی از این فشار ناشی از تبلیغات باشد ولی واقعیت دارد. وزارت خزانه داری امریکا به اتاق جنگ علیه اقتصاد کشور عزیزمان ایران تبدیل شده است و طبیعی است در مواجهه و مقابله با جنگ اقتصادی تیمی جسور، دانا، هماهنگ و فداکار مورد نیاز است تا در این میدان بتواند بموقع عمل کند. اگرچه برادران ما در تیم اقتصادی دولت از توانایی خوبی برخوردارند، ولی می‎شود افراد توانمندتر و پرانرژی تر را در مقطع حساس کنونی گزینش کرد. البته این نقیصه به طور جدی در دولت یازدهم هم وجود داشت.

*نقصانی که به چشم می‎خورد این بود که دولت انگار زبان دفاع از خود نداشت و در بخش اطلاع رسانی بسیار ضعیف عمل می‎کرد. ما شاهد بودیم رقبای دولت که بعضی از آنها نهادهای رسمی حکومت هم هستند، ده ها سایت خبری داشتند و مستقیم و غیرمستقیم شبانه‎روز دولت را بمباران تبلیغاتی می‎کردند. صداوسیما هم به طور رسمی این کار را انجام می داد. حتی بعضی از تریبون‎های نمازجمعه که تریبون رسمی وابسته به حاکمیت هست، وظیفه خود می‎دانستند که نقد کنند و حتی بعضی فراتر رفته و به تخریب دست بزنند. در چنین شرایطی دولت نیاز داشت که همه وزیران مدام با مردم حرف بزنند. اگر صداوسیما به طور جدی رسانه خود را در اختیار آنان قرار نمی‎داد، باید سایت تأسیس می کرد. باید با خبرنگاران و رسانه‎های همراه نشست خبری برگزار می‎کرد. نه اینکه وظیفه دفاع را صرفاً برعهده شخص مدیر جمهوری یا معاون اول او بگذارند.

رابطه اصلاح طلبان با رهبری عملا قطع است/ منافقین و تندروها ،اصلاحات را تخریب می کنند ، مجیدانصاری

*ضعف دیگری که گاهی به چشم می‎خورد ناهماهنگی در تصمیمات هست. بعضاً دیده می‎شود آقای رئیس‎جمهور دستوری می ‏دهند و وزارتخانه ای خلاف آن را اجرا می کند. مردم انتظار ندارند در عنوان واحد صداهای متفاوت بشنوند.

*به نظرم دولت در بعضی جاها بخصوص در اوایل دولت یازدهم بیش از حد نجابت به خرج داده هست. من به عنوان کسی که از بعضی پرسشها گذشته مطلع بودم، می دانم که هزینه بعضی کارها خودسرانه یا بلندپروازانه در عرصه جهانی و ناهماهنگی‎هایی که بعضاً در دخالت‎‎های بیجای بعضی در سیاست خارجی و دستگاه دیپلماسی ما وجود داشت، چقدر به دولت آسیب رساند.دولتمردان از این اوضاع گلایه می‎کردند. وزیر امور خارجه از فلان دستگاه گلایه می‎کرد که با دخالتش موجب کندی کار او شده است یا دستگاه بانکی و وزارت اقتصاد و گمرک، صنایع و نیرو و… از بعضی کارها تخریبی و کارشکنی ها معترض بودند. ولی هنگامی که به همین افراد می‎گفتیم با مردم حرف بزنید و آنها را محرم بدانید و مسئله خود را با آنها در میان بگذارید، قبول نمی‎کردند و می‎گفتند که ملاحظه نظام را بکنیم و باعث اختلاف‎افکنی نشویم. سرریز آن اتفاقات امروز این می شود که همه بگویند مقصر مهم مشکلات، دولت است.

حجت الاسلام مجیدانصاری عضو محمع روحانیون مبارز و عضو مجمع تشخیص مصلحت و معاون حقوقی مدیر جمهور در دولت یازدهم در مصاحبه با روزنامه کشور عزیزمان ایران شرکت کرده

*می گویند آقا تنهاست و ایشان را با تنهایی علی (ع) مثال می‎زنند. این افتخار نیست که گفته شود رهبری در کشور عزیزمان ایران تنهاست. چه کسی این را گفته؟ آیا به این عنوان دامن می‎زنند؟ رهبری همه اختیارات کشور را در دست دارد. سه قوه طبق اصل 57 قانون اساسی زیر نظر ایشان هست. معنای ناخواسته القای این عنوان این است که رهبری ضعیف است و تدبیر و اداره کشور درست نیست. ما ساختار قانون اساسی مناسبی داریم. اگر همه به درستی عمل کنند و مسابقه های کودکانه حزبی و دستگاهی و گروهی را کنار بگذارند، حتماً پرسشها کشور برطرف می شود.

*دو گروه به مثابه دو لبه قیچی علیه جریان اصیل اصلاح‎طلبی و بزرگان اصلاحات و بویژه شخص آقای خاتمی مشغول تخریب و توطئه هستند. یکی از آنها، جریان خارج از کشور و ضدانقلاب و مشخصاً رسانه های منافقین هستند. برداشت آنها این است که جریان اصولگرا نفوذ خود را در جامعه از دست داده و جریانی که هنوز نفوذ اجتماعی دارد و بین مردم از محبوبیت برخوردار است و به قول خودشان هنوز می‎تواند سوپاپ اطمینان نظام و نقطه اتکا امید مردم باشد، جریان اصلاحات است.

رابطه اصلاح طلبان با رهبری عملا قطع است/ منافقین و تندروها ،اصلاحات را تخریب می کنند ، مجیدانصاری

این یک واقعیت است که آقای خاتمی با اینکه ممنوع‎التصویر و ممنوع‏ الجلسه و ممنوع الخروج و… بودند ولی پخش یک دقیقه ویدئو دعوت ایشان از مردم جهت حضور در انتخابات همه تبلیغات انتخاباتی جناح رقیب را بهم ریخت. جریان خارج از کشور که با اساس نظام مخالف هستند و قصد براندازی نظام را دارند، فکر می‎کنند باید براندازی دو مرحله‎ای را انجام دهند.

مرحله اول اینکه اصلاحات را مورد حمله قرار دهند و آن را بی‎اعتبار نزد مردم جلوه دهند و بعد از آن نظام اسلامی را ساقط کنند. آنها به این انگیزه اصلاحات را می‎کوبند و تخریب اصلاحات در کانون توجه آنهاست. فلذا هر اقدامی که آقای خاتمی از سر دلسوزی جهت این نظام انجام می‎دهد شروع به هجمه تبلیغاتی علیه او می‎کنند. به موازات آنها جریان افراطی و تندرو در داخل کشور است که براساس برداشت غلطی که از سال 88 شکل گرفته و اصلاحات را منحرف و فتنه‎گر می‎دانند، با انگیزه‎های بعضاً خیرخواهانه و انتقادی یا بعضاً از روی حسادت و احیاناً از سوی عنصرهای نفوذی دشمن در میان آنان، مدام اصلاح‎طلبان را می‎کوبند و شخصیت‎های بانفوذ و محبوب مردم را تخریب می‎کنند.

البته جریان سومی هم در داخل کشور وجود دارد و آن جوانان تندرو و احساسی اصلاح‎طلب هستند، بدون اینکه از محذوراتی که اصلاح‎طلبان و آقای خاتمی با آن روبه‎رو هستند، مطلع باشند. آنان انتظارات فراتر از توان و یا مصلحت ملی از آقای خاتمی و اصلاحات دارند.

* آیا باید رابطه اصلاح‎طلبان با رهبری انقلاب کمرنگ یا قطع باشد؟این رابطه عملا قطع است.نمی‎خواهم آسیب‎شناسی کنم ولی شخصیت بزرگ و متفکر و محبوب اصلاحات مثل آقای خاتمی می‏ تواند با دنیا حرف بزند. ایشان ظرفیتی جهت نظام است و هشت سال مدیر جمهوری بود. جمعیت زیادی از اصلاح‎طلبان افرادی تحصیلکرده، توانا و با تجربه هستند که جهت حل پرسشها کشور طرح و برنامه دارند.

اینها عملاً ارتباط‎شان با حاکمیت قطع هست. باید این امکان وجود داشته باشد که دور هم بنشینند و اوضاع کشور را آسیب شناسی کنند، راه حل ارائه دهند و آنها را با رهبری انقلاب در میان بگذارند. چه در ملاقات حضوری و چه در نامه‎های دلسوزانه. نمی‎گویم که نامه سرگشاده بنویسند و فضای تبلیغاتی درست کنند. ولی حداقل باید ارتباط وجود داشته باشد. فقط هم رهبری نیست. با قوه قضائیه هم باید جلسه داشته باشند. این قوه بی‎نیاز از دریافت نظرات اصلاحی مردم نیست. اصلاح‎طلبان باید بتوانند با مجلس هم ارتباط داشته باشند.

واژه های کلیدی: ایران | رسانه ها | رسانه ملی | اصلاح طلبان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz