متخصص استان اردبیل کارخانه اینترنت آمریکایی

متخصص: استان اردبیل کارخانه اینترنت آمریکایی فوتبال استانی آمریکا پزشکی ماشین ایران اخبار

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی هیچ مقامی نیست که نتوان از او پاسخ خواست / علیرضا بهشتی

علیرضا بهشتی گفت: ‌آرمانگرایی، تندروی و افراط‌گرایی نیست چون آرمان‌ها می‌تواند دارای رنگ و بوی متفاوت باشند.

هیچ مقامی نیست که نتوان از او پاسخ خواست / علیرضا بهشتی

علیرضا بهشتی: هیچ مقامی نیست که نتوان از او پاسخ خواست

عبارات مهم : سیاسی

علیرضا بهشتی گفت: آرمانگرایی، تندروی و افراط گرایی نیست چون آرزوی بزرگ ها می تواند دارای رنگ و بوی متفاوت باشند.

علیرضا بهشتی استاد علوم سیاسی در مراسم روز دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به مناظرات انتخابات سال ۸۸ گفت: در یکی از مناظرات انتخاباتی که در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، شرکت کردم. از هر سه کاندیدا یک نماینده حضور داشت. قرار شد هر کسی ۵ دقیقه قبل از مناظره صحبت کند. من عالی ترین مبحث را تمایز خود در نقد نسبت به اوضاع موجود دیدم و گفتم به دنبال انقلاب تحولات بنیادین نیستیم و یک مسئله داریم که فکر می کنیم در آن چهار سال گذشته باید با تنوع و تعدد عنوان با جامعه چگونه واکنش‌ها کنیم و با الگوی زیستی متفاوت چگونه برخورد شود.

هیچ مقامی نیست که نتوان از او پاسخ خواست / علیرضا بهشتی

این استاد علوم سیاسی گفت: اگر فکر شود کسانی که مثل ما فکر می کنند خودی هستند و دیگران ناخودی محسوب شوند این راهش نیست و قانون اساسی با تمام مشکلاتی که دارد خوابیدن فراهم می کند که در آن می توانیم به دنبال همزیستی مسالمت آمیز و متفاوت باشیم و همه حرف ما همین بود.

وی افزود: هنگامی که که هویت های متفاوت در کنار هم قرار داده شد مطالبه مهم این است که فرآیندهای تصمیم گیری در جامعه براق و پاسخگو باشد لذا در وقت غیبت معصوم به تعبیر شهید بهشتی هیچ مقامی نیست که نتوان از او پاسخ خواست و هیچ کس هم مصون از اشتباه و فساد نیست. باعث تاسف است که انتخاباتی پر از پرسش و ابهام برگزار شد. شفافیت یک خواسته و مطالبه بنیادین و اساسی است.

علیرضا بهشتی گفت: ‌آرمانگرایی، تندروی و افراط‌گرایی نیست چون آرمان‌ها می‌تواند دارای رنگ و بوی متفاوت باشند.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: دانشجویان باید با گفت وگو از خود پرسش کنند که آیا جنبش دانشجویی قرار است آرزوی بزرگ زدایی شود و با عمل گرایی و حرکت به سوی حرکت مطلوب به دنبال آرزوی بزرگ ها بروند. اعتقاد دارم آرمانگرایی، تندروی و افراط گرایی نیست چون آرزوی بزرگ ها می تواند دارای رنگ و بوی متفاوت باشد و همه ما مردم کشور عزیزمان ایران در عین حال که ایرانی هستیم تفاوت هایی با یکدیگر داریم و می توانیم تشکیل دهنده رنگین کمان باشیم و باید حرمت این رنگین کمان جامعه حفظ شود.

وی تاکید کرد: از خداوند متعال خواستارم که در شرایط بحرانی که در کشور ما واقع شده است است و به یک همبستگی نیازمندیم تنگ نظری های گذشته کنار رود و ما بار دیگر بتوانیم با همه تفاوت هایی که داریم نسبت به هر وقت دیگر در کنار هم راه برویم. لذا امروز کشور عزیزمان ایران نسبت به هر وقت دیگری نیازمند همبستگی است تدبیر و همدلی و به احترام جهت همه کسانی که متفاوت از ما فکر می کنند.

ایسنا

هیچ مقامی نیست که نتوان از او پاسخ خواست / علیرضا بهشتی

،

واژه های کلیدی: سیاسی | دانشگاه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz